Kekova Tekne Kkv3

kekova

Kamp Alanı Hakkında

Kekova

Kekova aslında bir adanın adı. Kekova adası bölgeye ismini veriyor. Kekova bölgesini en iyi gezmenin yolu ise tekne kiralamak. Şimdi sizlere kekova tekne kiralama hizmetini açıklayacağız.

Kekova özel tekne kiralama hizmeti veren firmamızın teknelerini kiralayıp, özel bir tur yapabilirsiniz. Kaş Kekova tekne kiralama ile kekova koylarında size özel tekne turu yapabilirsiniz. Kekova bölgesi muhteşem koyların yanında, tarihi dokuya da ev sahipliği yapıyor. Kaş tatilinizde özel tekne turu yapmak isterseniz, üçağız limanında bulunan teknelerimizi kiralayabilirsiniz. Üçağız köyü; Kekova bölgesinin kapısı olarak tabir edilir. Araçla ulaşabileceğiniz son noktadır. Kaş’ a 30km mesafededir. Kekova tekne turu yapmanın en iyi yolu üçağız limandan hareketli teknelerimizi kiralamaktır. Kaş limandan çıkışlı teknelerimiz ile kekova bölgesine ulaşmak deniz yolu ile 2 saat sürmektedir. Bu nedenle yolda çok süre kaybedilir ve kekova koylarında yüzmek için az zamanınız kalır. Bu sebeple üçağız köyüne kısa bir araç yolculuğu ile deniz yolu ile kaybedeceğiniz zamanı kazanırsınız. Kekova koylarında yüzmek için çok fazla zaman yaratırsınız.

Kekova tekne kiralama hizmeti ile teknemizi mürettabatlı  kirayalıp, size özel bir tatil yapabilirsiniz

Kekova Genel Tur Programı

10:30 da teknelerimiz üçağız limanında hazır oluyor. Tüm temizlik ve ön hazırlıklar tamamlanmış şekilde sizler misafir ediyor. Kaptanımız sizi Üçağız köyü girişinde karşılıyor.

Kekova Bölgesinde 5 farklı koyda ortalama her koyda 45 er dakika yüzme molası veriyoruz. Bunun yanında batıkşehir gezisi yapıyoruz. Teknemiz batıkşehirden çok yavaş bir hızla geçerken,batıkları görme fırsatınız oluyor. Teknemiz Kaş limandan çıkışlı teknelerin uğramadığı korsan mağarasına geçiyor. Burası akdeniz foklarının yaşam alanlarından biri. Doğal oluşum mağarayı görüyoruz.

Simena tarihi köyü de diğer keşfedeceğimiz bir tatil noktası. Simena tarihi köyü, Kaleköy olarakta biliniyor. Bu köye araç yolu olmadığından, tek ulaşım deniz yolu ile mümkün. Koruma altında olan Simena köyü limanına yanaşıyoruz ve 1 saat serbest zaman veriyoruz. Köyde yapılan doğal dondurmaları tadabilirsiniz. Hediyelik eşya tezgahlarından yöresel ürünleri satın alabilirsiniz. Kaleköy’de yer alan batık lahiti (mezar) görebilirsiniz. Burada yüzme fırsatınız da var. Batıkların üzerinde yüzebilirsiniz.

Teknemiz tekrar üçağız limanına 17:45 civarı yanaşıyor ve turumuz sonlanıyor.

Sabah ilk koyda çay ikramları yapıyoruz. Öğle yemeği teknemizde yöresel soğuk zeytinyağlı mezelerin yanında balık ya da tavuk mangal olarak sunuyoruz.  Dönüş yolunda meyve ikramları sunuyoruz.

Tüm Kaş Turları için tıklayınız.

Kaş tatil blog yazıları için tıklayınız

Ulaşım Bilgileri

Kekova Tekne Kkv3


PAYLAŞ

Rezervasyon


Deprecated: Required parameter $form follows optional parameter $notices in /var/www/vhosts/konaklamasihirbazi.com/httpdocs/wp-content/plugins/caldera-forms/classes/render/notices.php on line 40
Toplam Fiyat× Merhaba, Yardım İçin Buradayız.